Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Thai Masajı

Ankara Evde Masaj, Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Masaj Ankara, Masaj Salonu Ankara 20 Nisan 2015

Thai Masajı Nasıl Yapılır?

Hint yoga ve Çin geleneksel tıbbına ait olan özel hareketler kullanılan bu masajda genelde germe ve bası temelli hareketler yoğunlukta. Yapıldığı yer yarı set olmalı. Yani ne çok yumuşak bir yer ne çok sert olmalı. Kişi rahat bir kıyafet giyinmeli. Masörler baş parmakları, elleri ve ayakları yardımı ile belirli noktaları uyarırlar.

Bu masaj çeşidinde ortalama olarak 60 çeşit germe, çekme, bası hareketleri mevcut bulunuyor. Yapılış süresi 1,5 ila 4 saat arasında değişiklik göstermekte olan thai masajı acıya dayanıklı kişilerce tercih edilmeli. Yapıldığı esnada hareketler kişiyi zorlasa da sonuç olarak müthiş bir gevşeme yaşarlar.

Thai Masajı Tarihi

Thai masajı Hint ve Çin tıbbına dayanan yaklaşık 2500 yıl öncesinden beri Tayland’da şifa niyetine uygulanan bir masaj tekniğidir. Amacı insan sağlığını hem zihnen hem de fiziken geliştirmek olan bu masaj Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında uygulanan bir tekniktir.

Vücutta bulunan enerji kanallarına pres uygulanır. Ayrıca oldukça eski tarihlere dayandığını söylediğimiz bu masaj Buda tarihinden geliyor.

Thai Masajı ve Faydaları

Thai masajı vücudun esnekliğini artırırken aynı zamanda stresi azaltır. Tüm iç organların uyarılmasını sağlar ve enerji sistemini dengeleyerek vücudun enerji akımını canlandırmasını sağlar.

  • Ankara Masaj Fiyatları Ne Kadar

    Tarafından de 9 Ağustos 2018 - 0 Yorumlar

    Ankara Masaj Fiyatları Ne Kadar İl: Ankara İlçe: Çankaya Maltepe Posta Kodu: 06570 Masaj hizmeti almak isteyen herkes için özel teknikler uygulayan masözler sayesinde artık stresten uzaklaşarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Tüm teknikleri başarılı şekilde uygulayan masözlerin bulunuyor olması sayesinde, özellikle Ankara masaj salonu bünyesinde uygun fiyatlarla masaj yaptırabilirsiniz. Masajla ilgili olarak belirtilecek olan ücretlerin dışında […]