Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Masajın Tarihi

Ankara Evde Masaj, Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Masaj Ankara 7 Ekim 2015

Masajın Tarihi

Sinir, kas ve kan dolaşım sistemi için uygulana bilimsel yönü olan masaj bundan 3000 yıl öncesinde Çinliler tarafından uygulanmaya başlanmış, devamında Yunanlılar, Araplar geliştirerek hastalarına uygulamışlardır. 19.yüzyılın başlarında Per henrik ling sayesinde Avrupa’ ya tanıtılarak geliştirildi ve İsveç masajı ortaya çıktı. Tıbbi, spor ve klasik masajın geliştirilmesi masaj alanına olan rağbeti artırmış vurma, ovma, döndürme, bastırma, titretme gibi yeni yöntemlerin geliştirilmesine yardımcı oldu.

Masajın tarih boyunca amacı öncelikle insanı rahatlatmaya yönelik olmakla birlikte bazı hastalıklara da şifa olması için yapılmaya devam edildi. Kasların gevşemesini sağlamakla birlikte belli noktalarda oluşan ağrıları gidermek ve felçli hastaların kaslarını uyarmak için kullanılıyor. Ayrıca çeşitli ülkelerde, şeker, kanser gibi zor hastalıklar için tedavi yöntemi olarak geliştiriliyor.

1265 total views, 1 today

  

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  • Ankara Masaj Fiyatları Ne Kadar

    Tarafından de 9 Ağustos 2018 - 0 Yorumlar

    Ankara Masaj Fiyatları Ne Kadar İl: Ankara İlçe: Çankaya Maltepe Posta Kodu: 06570 Masaj hizmeti almak isteyen herkes için özel teknikler uygulayan masözler sayesinde artık stresten uzaklaşarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Tüm teknikleri başarılı şekilde uygulayan masözlerin bulunuyor olması sayesinde, özellikle Ankara masaj salonu bünyesinde uygun fiyatlarla masaj yaptırabilirsiniz. Masajla ilgili olarak belirtilecek olan ücretlerin dışında […]