Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Masaj ankara

Ankara Evde Masaj, Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Ankara Masaj Salonları Fiyatları, Ankara Masöz, Ankarada Masaj, Masaj Ankara, Masaj Salonları Ankara 4 Şubat 2015

Masajın İnsan Sağlığına Faydaları

Masajın insan sağlığına birçok etkisi vardır. Masaj yaşlanmayı geciktirirken, strese çok iyi gelir. Bunun yanında uyku bozukluğu olan kişiler içinde masaj önerilir. Çok stresli insanların masajla büyük rahatlığa ulaştığı ve gece uykuları rahat olduğu da gözlenmiş bir bilimsel sonuçtur.

Masaj haftada minimum 3 gün yapılmalıdır. 3 gün yapılacak olan masaj o hafta için yeterli olurken gün sayısını artırmakta problem oluşmaz. Masaj yapılırken uzman kişilerin yaptığı iyi bilinmeli. Yanlış yerlerde yapılan masajlar vücudun anatomik yapısına zarar verirken kişinin daha fazla rahatsızlık hissetmesine sebep olur. Masaj ankara şehrinde çok tercih ediliyor. Burada uzman ellere teslim olmak için yeterli araştırma yapmak gerekir.

Masajın Dokulara Faydası

Yumuşak dokularında problem olan kişiler masajı tercih ediyor. Masaj yumuşak dokuların onarılmasında müthiş rahatlatıcı bir yöntemdir. Doğru yapılacak olan bir masaj vücuttaki toksinleri atıyor. Bu sebepten dokularda yenilenme gözlenir.

Masaj birkaç farklı yöntemlerle yapılır. Masaj yapılan yerlerde çeşitli kombinasyonlar oluşturulabilir. Bu kişinin isteğine ve rahatsızlık durumuna göre belirlenir. Bunu anlamak için spor örneği vermek gerekirse, göbek yağları fazla olan kişilere göbek egzersizleri yoğun verilirken kalça yağları fazları olan kişiler içinde kalça egzersizlerinde yoğunluk sağlanır. Masaj ankara İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde profesyonel kişilerden bilgi alınabilir.

Masaj Yöntemlerini Nelerdir?

  • Petrisaj
  • Friksiyon
  • Perküsyon
  • Vibrasyon
  • Öfloraj

Bunların her biri ayrı bir uygulama şeklidir. Bunları kısaca açıklamak gerekirse;

Petrisaj: Petrisaj hareketi, gergin kasların gevşemesi için yapılan masaj şeklidir. Petrisajda el hareketi yoğurma şeklinde olur.

Friksiyon: Bu hareket ile kaslara basınç uygulanır. Genel olarak başparmaklar kullanılır.

Perküsyon: Dokularda rahatlık sağlar.

Vibrasyon: Vibrasyon titreşim oluşturma hareketine denir. El ile dokular üzerinde titreşim oluşturulur.

Öfloraj: Bu harekete kısaca sıvama hareketi denir.  Her iki elle yapılabileceği gibi tek elle de yapılabilir.

Masaj Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bu hareketlerin ne anlama geldiği iyi bilinmesi gerekir. İyi bir masaj uzmanı seçerken bu davranışların doğru yapılıp yapılmadığı gözlenilmesi ve araştırılması gerekir. Masajı yapacak kişinin öncelikle bu konuda eğitimli olmalıdır.

Masaj boyun ve bel fıtık hastalarına uygulanacak ise kesinlikle bir hekim gözetmeni olması şarttır. Eğitimsiz ve hekimin olmadığı bir ortamda yapılacak olan bir masaj başka ve büyük rahatsızlıklara sebep olur.

  • Ankara Masaj Fiyatları Ne Kadar

    Tarafından de 9 Ağustos 2018 - 0 Yorumlar

    Ankara Masaj Fiyatları Ne Kadar İl: Ankara İlçe: Çankaya Maltepe Posta Kodu: 06570 Masaj hizmeti almak isteyen herkes için özel teknikler uygulayan masözler sayesinde artık stresten uzaklaşarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Tüm teknikleri başarılı şekilde uygulayan masözlerin bulunuyor olması sayesinde, özellikle Ankara masaj salonu bünyesinde uygun fiyatlarla masaj yaptırabilirsiniz. Masajla ilgili olarak belirtilecek olan ücretlerin dışında […]