Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Dinlendirici masaj

Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Ankara Masaj Salonu, Masaj Ankara, Masaj Salonları Ankara, Masaj Salonu Ankara 21 Mart 2015

                                         Bedeniniz ve Ruhunuz Masaj ile Dinlensin!

Tüm günün yorgunluğunu çeken ve iş stresine maruz kalan vücudunuzu ancak masaj ile ödüllendirebilir ve dinlendirebilirsiniz. Dinlendirici masaj teknikleri ile vücudunuzun dengesini koruyabilir ve çeşitli eklem ağrılarının yok olmasını sağlayabilirsiniz. Vücudunuzda meydana gelen rahatsızlıklar ile de alternatif tıp teknikleri arasında görülen masaj sayesinde ilerleme kaydedebilirsiniz. Masaj kesin bir tedavi yöntemi olmasa da hastalığınız için uygulanacak olan tedavinin etkili olmasında büyük rol oynar.

Yorgunluk için Masaj

Uzun süre aralık vermeden çalışarak kasların gerilmesine ve vücutta çeşitli yerlerde ağrı şeklinde ortaya çıkmasına yorgunluk denir. Yorgunluk; fiziksel, fizyolojik ve biyokimyasal olmak üzere üç grupta toplanır. Fiziksel yorgunlukta kasların kapasiteye göre fazla zorlaması söz konusudur.

Fizyolojik yorgunlukta ise öncelikle sinirlerde ve daha sonra ise kas liflerinde yorgunluk meydana gelir. Kasların aktiviteye devam edebilmesi için enerji gerekir ve enerji üretimi sırasında ise laktik asitler meydana gelir. Laktik asitlerin aşırı yüklenmesi sonucunda ise kişilerde biyokimyasal yorgunluk oluşur. Dinlendirici masaj sayesinde ise kaslarda ve sinirlerde meydana gelen yorgunluk azaltılabilir. Yorgunluğun azalması sayesinde kişi günlük hayatına daha iyi uyum sağlayarak vücudunun daha dayanıklı olduğunu hisseder.

Masajın Diğer Endikasyonları

Faydası sayılmakla bitmeyen masaj, yorgunluğun yanı sıra omurga ve sırt ağrılarına, hareketsiz hastalıklara, felçlere, yumuşak doku romatizmalarına, uzun süreli yatak istirahatına, tansiyon sebepli baş ağrılarına, adele kramplarına, kabızlık sorununa ve kırıklarda alçının çıkarılmasından sonra oluşan ağrıya iyi gelir.

Masajın Cide Faydaları

Masaj sayesinde tüm organların pozitif şekilde uyarılması ile vücut etkin şekilde canlandırılarak enerji üretimi sağlanır. Yaşam kalitesini arttırmak, cildi canlandırmak ve toksinleri vücuttan dışarı atmak için düzenli bir şekilde masaj yapılmalıdır.

Masajın vücuda ve zihne olan faydaları her ne kadar sayılmayacak kadar çok olsa da özellikle doktorun önermediği durumlarda masajdan kaçınılmalıdır. Bu özel durumların arasında şüpheli kırık çıkık vakaları, enfeksiyon kapmış bölgeler, varisler, tanısı konmamış şişlikler, şeker ve böbrek hastaları, deride kızarıklık durumları ve yanıklar yer alır. Bu gibi durumlarda masaj yapılması sorunun daha da artmasına neden olabilir.

1489 total views, 1 today

  

  • Ankara Masaj Fiyatları Ne Kadar

    Tarafından de 9 Ağustos 2018 - 0 Yorumlar

    Ankara Masaj Fiyatları Ne Kadar İl: Ankara İlçe: Çankaya Maltepe Posta Kodu: 06570 Masaj hizmeti almak isteyen herkes için özel teknikler uygulayan masözler sayesinde artık stresten uzaklaşarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Tüm teknikleri başarılı şekilde uygulayan masözlerin bulunuyor olması sayesinde, özellikle Ankara masaj salonu bünyesinde uygun fiyatlarla masaj yaptırabilirsiniz. Masajla ilgili olarak belirtilecek olan ücretlerin dışında […]