Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Ankara Masaj İle Zihinde Kalın

Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Ankara Masaj Salonu, Ankara Masöz, Ankarada Masaj 15 Eylül 2014

Ankara Masaj İle Zihinde Kalın!

Hint Usulü Zihin Masajının Kökenleri

Doğuda bin yıldan daha uzun bir süreden beri varlığını sürdüren Hint usulü masaj, aslında kadınlar tarafından saçların bakımı ve iyileştirilmesine destek olması amacıyla kullanılan bir bakım tekniği olarak geliştirildi. Bu teknik, kafanın üst kısmındaki baskı noktalarının tahrik edilmesi suretiyle elde edildi. Bu yöntem, özellikle kendi hoş görünümlerini daha fazla arttırmak isteyen bayanlar arasında yaygındı. Bu teknik bir çok yönden, yaşlılarda ve gençlerde aynı biçimde kullanılmak üzere günlük yaşamın bir parçası haline geldi. Bu yöntem, nesiller boyunca diğer kuşaklara aktarılan bir gelenek haline geldi. Böylesine eski bir gelenek için, böyle bir ilgi ile tekrar yaşama dönmesi ilk bakışta bir sürpriz gibi gelebilir, fakat bunun yararlan irdelenecek olursa, bunun neden bugün de giderek artan bir ilgi gördüğü çabucak ortaya çıkacaktır.

Saçı güçlendirmek ve gelişimini arttırmanın dışında, saç ve kafa için hala büyük yararlar vaadetmektedir ve saçların ağarması sürecinin yavaşlatılmasına yardımcı olduğu da söylenmektedir. Fakat yıllar geçtikçe, bu yöntem sadece kafayı ilgilendirmenin dışında yüz, boyun, omuzlar, sırt ve kolları da ihtiva edecek şekilde gelişim göstermiştir. Stres ve gerilimi devam ettirici eğilimde
olan alanlara odaklanmak suretiyle, bu sakin tabiatlı masaj yönteminin daha ileri bir düzeyde fiziksel ve zihni yararlar sağlayabileceğini görebiliriz.

Baş, sinir sisteminin merkezidir. Merkezi gelişimde teşekkül eden ilk organ beyindir. Diğer herhangi bir organdan daha büyük ve ağırdır. Çocuklara ilk bir kaç aylık süre zarfında yağ kullanılarak yapılan kafa masajları çocukların beyin ve görme yeteneklerinin gelişimi açısından çok yararlıdır. Daha sonraki yıllarda sinirsel gerilimi azaltma, saç köklerini uyarma ve bütünsel bir rahatlama getirme gibi bir kaç işlevsel rol üstlenmektedir.

Tedavi Nasıl Uygulanmaktadır?

Yöntem genellikle, yararları en fazla düzeye çıkarmaya ve stresi azaltmaya yarayacak şekilde dinlendirici yağlar kullanarak gerçekleştirilmektedir. En sık oranda kullanılan yağlar şunlardır:

Badem Yağı : Ağrıları, acıları ve sertleşmeyi azaltmada, sağlıklı saçlar oluşturmak için kullanılmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı : Bu yağ, cildi nemlendirmek ve saç gelişimini desteklemek için faydalıdır. Aynı zamanda bedenin de dengede kalmasını sağlamaktadır.

Hardal Yağı : Bu yağ da badem yağında olduğu gibi, ağrıları, acıları ve gerilmeleri azaltmak için faydalıdır.

Zeytin Yağı : Keskin kokusu olmayışı haricinde, çok benzer şekilde hardal yağı özelliklerine sahiptir.

Susam Yağı : Muhtemelen bu yağ, en yaygın biçimde kullanılan yağdır. Acıları, ağrıları ve gerilimleri azaltmak için kullanılabilir ve aynı zamanda doğal bir parlaklık sağlayarak saç gelişimini destekler ve erken ağarmasını geciktirir.

Yukarıda zikredilen yağlara ilaveten, hakiki yağlardan oluşmuş bir karışım da kafa derisine tatbik edilebilir. Bunlar arasında en yaygın bilinenleri Lavanta ve biberiyedir. Lavantanın sakinleştirici gevşetici etkisinin yanında, biberiye ağrıları ve stresi rahatlatmakta yardımcı olup, güçlü olma hissi ve iyileşme düşüncesi uyandırmaktadır.

Kafa Masajının Yararları

 • Baş ağrılarına, göz yorgunluğuna ve sinüs problemlerine iyi gelir.
 • Huzursuzluk, yorgunluk ve stresi uzaklaştırır.
 • Uykuyu düzenler.
 • Dikkati ve konsantrasyonu düzenler.
 • Sakinleştiricidir, rahatlatıcıdır ve kendini iyi hissetmeyi sağlar.
 • Cilt ve saç durumunu geliştirir.
 • Düzenli tedavi seansları birikici etki yapar.
 • Stres ve stresle ilgili durumlar için iyidir.
 • Dolaşım sorunları yok olur.
 • Ağrıyan ve yorgun kaslar için etkilidir.
 • Beyne olan taze oksijen ve glikoz desteğini arttırır. Masaj aracılığı ile, sağlık ve uzun yaşam ile sonuçlanan bir elektro-kimyasal denge hali sağlanabilir.
 • Saç köklerindeki dolaşımı arttırıp, saç çıkmasını uyararak, saç dökülmesi, erken kellik ve kırlaşmayı geciktirir.
 • Eklem hareketsizliğini arttırır.

Kullanılan Tekniklerin Birleşimi

 • Dolaşım, kas ve sinir sistemlerine yardımcı olur.
 • Atar damar dolaşımını uyarır ve toplar damar ve lenf akımını arttırır.
 • Gerilimi azaltır ve iyilik duygusunu teşvik edebilir.
 • Kas gerginliğinin sertliğini giderir ve bağ dokusunu gevşetir.
 • Cilt ve cilt altı sinir ve uçlarını uyarır.
 • Birikmiş zehirler ve artık ürünlerin atılmasına yardım eder.

Baş Masajı Sizin İçin Ne Yapabilir?

Baş masajı omuzlar ve saçlı derideki yumuşak dokulara el ili müdahale etme tekniğidir. Terapist baş ve boyun bölgesini uyarmak için değişik bir masaj basılan ve ritimleri yelpazesi kullanır. Tipik bir masaj 20 dakika kadar sürer.

Masaj temel olarak üç unsurdan oluşur: boyun, omuzlar ve baş.

Boyun ve omuz masajları lenfatik drenaj sağlar, kas gerilimini ortadan kaldırır ve dolaşımı harekete geçirir. Böylece artık maddelerin vücuttan atılmasına ve oksijenin bütün dokulara dağıtılmasına yardımcı olur.

Baş masajı kafa derisindeki dolaşımı harekete geçirir ve arttırır, bu da saçların gücünü ve dokusunu geliştirir, hızlı uzamasını sağlar.

Yüz masajı sizi yatıştırır ve enerjinizi dengeleyerek sakinleşmenizi ve kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlar.

Başınız nasıl olduğunuzu vücudunuzun diğer bütün bölümlerinden daha doğru bir biçimde gösterir. Başınız sinir sisteminizin merkezi, zekânızın bulunduğu yer ve kimliğinizin mahzenidir. Başınız iyi hissediyorsa siz de iyi hissediyorsunuz demektir. Kafatasını saran ince kas tabakası, gergin olduğumuzda kafatasını sıkıştırarak baş ağrısı ve kaygıya neden olur. Baş
masajı, bu kası rahatlatarak kan akışını hızlandırır, kaygıyı azaltır ve bütün vücudu rahatlatır. Kafa deriniz, yüzünüz, boynunuz ve omuzlarınız gerilimin toplandığı enerji merkezleridir. Ritmik vuruşlardan oluşan bir kombinasyon enerji akışını hafifletip dengeleyerek rahatlık ve huzur verir.

Masörlerin sırasıyla sıkı ve yumuşak hareketlerle omuzlara, boyuna, kafa derisine ve yüze masaj yapmaları başı saran yumuşak kas tabakasını gevşeterek kan akışının hızlanmasını, saç diplerinin beslenmesini kaygı ve stresin azalmasını sağlar. Kasların rahatlamasının ve gerilimin azalmasının getirdiği fiziksel faydalar hemen görülür. Masaj aynı zamanda zihinsel yorgunluğun azalmasını, düşüncelerin netleşmesini ve ayıklık ve konsantrasyon seviyesinin yükselmesini sağlar.

Ustaca uygulanan bir masajda yüksek çakralar veya enerji seviyeleri odak noktasındadıriar ve bu masaj, çakraları (enerji seviyelerini) dengeleyerek durgun olan enerjinin açığa çıkmasını sağlar ve vücudun daha uyumlu ve huzurlu çalışmasına yardımcı olur.

 • Masaj Ankara Fiyatları

  Tarafından de 25 Kasım 2013 - 0 Yorumlar

  Masaj Ankara Fiyatları Tedavi ve terapi olarak yararı dünya genlinde kabul görmüş olan masaj uygulaması aynı zamanda bir kültür olarak karşımıza çıkmaktadır. Milattan önce üç bin yıllarına kadar dayanan bir geçmişe sahip olan masaj, ilk uygulamalarda her ne kadar savaşta meydana gelen yaraların iyileştirilmesi ve bedensel rahatlığın kazanılmasında önemli rol oynamış olsa da günümüzde ruhsal […]

 • Masaj Yapan Oteller

  Tarafından de 6 Temmuz 2014 - 0 Yorumlar

  Masaj Yapan Oteller Eskiden otel denildiği zaman insanların aklına yalnızca uyumak ya da tatil amacı ile gidilen yerler geliyordu. Ancak son dönemlerde masaj salonlarının çok fazla beğenilmesinin bir sonucu olarak da oteller çok daha fazla müşteriyi memnun etmek adına yepyeni konseptler hazırlamaya başladılar. Şimdilerde de masaj yapan oteller, gerek sayı gerekse kalite bakımından büyük bir […]

 • Ankara Bayan Masöz

  Tarafından de 4 Temmuz 2014 - 0 Yorumlar

  Ankara Bayan Masöz Masaj, deriyi tekniklerle uyarma işlemidir. Kasları ve iç organları özel tekniklerle harekete geçirir. Damarları açar, kan dolaşımını hızlandırır. Psikolojik etkilerinin yanı sıra fiziksel güç de sağlar. Masaj aslında bir lüks değildir. Düzenli yapılarak sağlığın kazanılmasıdır. Ankara bayan masöz ile sizler uzman kadrolarca bedeninizi sağlığınıza kavuşturacaksınız. Ülkemizde özellikle son yıllarda yararlarının ortaya çıkması […]

 • Kızılay Masöz

  Tarafından de 30 Mayıs 2014 - 0 Yorumlar

  Kızılay Masöz Gündelik işlerimizden sıyrılıp kendimize vakit ayırmalıyız. Ayıracağımız vakitler, bizleri yaşantımızda daha mutlu, daha keyifli olmamıza sebebiyet verecektir. Yoğun bir çalışma temposu içinde çalışıyor olabiliriz, ancak bu kendimizden kaybedeceğimiz anlamına gelmez. İşimiz için gerektiğinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz, aynı fedakârlıkları kendimiz için yapmalıyız. Kendimiz için ayıracağımız zamanlarda, spor yapabiliriz, sadece dinlenebiliriz, gezintiye çıkabiliriz, masaja gidebilir […]

 • Ankarada Masaj Yapanlar

  Tarafından de 15 Kasım 2013 - 0 Yorumlar

  Ankarada Masaj Yapanlar Masaj milattan önceler dâhil olmak üzere hep rahatlama ve tedavi yöntemi ile kullanılmış bir yöntemdi. Masaj vücuttaki dengenin korunması için son derece önemli bir aktivitedir. Masaj yaptırma her derdin devası olarak görülebilir. Masaj vücuttaki kan akışını düzenleyerek daha sağlıklı bir yaşam sunar masaj yaptırma ile düzenlenen kan akışı çoğu hastalık için bir […]