Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Uzman Masöz

  • Listelenen: 10 Mayıs 2015 04:58
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Kime Masöz Denir

Günümüz şartlarında hayat gül bahçesi değildir ve cenneti vaat etmez. Herkesin teknoloji bu kadar ilerlemesine rağmen yine de doyumsuzlukları, mutsuzlukları olabilir, çünkü şartlar her geçen gün biraz daha ağırlaşmakta.

Şartların bu kadar ağırlaşması ise insanları farklı arayışlara itiyor. Kimileri kişisel gelişim olayına girerken kimilerimiz ise masaj salonlarına giderek, rahatlamaya, üzerindeki stresi atmaya çalışıyorlar. Ya da başka bir şey. Kendi gerçeklerine en uyan biçimde.

Masaj yaptırabilmek için masöz ya da masörlere başvurmak gerekiyor.

Uzman masöz sözcük anlamı olarak bakıldığında kadın, erkek cinsiyet ayırımı olmadan kişilere masaj yapan uzman kadınlara verilen isim.  Tıpkı masörlerin erkek olması gibi.

Masöz Neler Yapar

Masöz ve uzman masöz aslında iki yanı kavram olmakla beraber uzman masözler artık bu alanda yıllarını geçirmiş insanlar olarak değerlendiriliyor. Çırak, kalfa, usta mertebesinde usta olan masözler uzman masöz olarak adlandırılıyor diğer bir deyiş ile.

Temel görevleri ise şöyle sıralanabilir: Bireylerin kaslarını yumuşatma, kan hareketlerini hızlandırma, vücutlarını ısıtma,  yorgunluklarını giderme. Bu masajlar genellikle el ile yapılmasına rağmen bazen özel masaj aletleri kullanılabiliyor.

Masöz Olabilme Şartları
Fizyoterapistler ve ilgili yardımcı profesyonel meslek mensupları. En az iki yıllık ön lisans mezunları masöz olabiliyor ama bu işi yapabilmek için mutlaka masöz sertifikası almak gerekiyor. Aksi halde yapabilmek olası değil.

Masöz Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Eğer herhangi bir neden ile masaj yaptırmanız gerekiyor ise asla rastgele, ilk gördüğünüz masaj salonuna girmemeniz gerekiyor. Bu iş içinde de merdiven altı olan düzgün çalışmayan ve yasal izinleri olmayan masaj salonları var. Dahası sadece iyi bir masaj salonunu seçmek yetmiyor.  Masaj salonunda çalışan masöz ve masörlerde çok önemli.

Unutulmamalı ki doğru yapılmayan bir masaj yarardan çok zarar getirecektir. Hatta ciddi hasarlara yol açabilir ve kalıcı izler bırakabilir. O yüzden olabildiğince ciddiye almak gerekir.

Masözün sertifikaları, eğitim düzeyi iyice araştırılmalı. Kaç yıldır bu işi yapıyor bakılmalı. Aynı kurumda kaç yıldır çalıştığı da önemli, çünkü istikrar gösteremeyenler işleri ile ilgili sorunlu bireyler olabilir. Ayrıca ilk görüşmede yaklaşımlarına ve iletişimine de bakılmalı.

Listing ID: 733554eba712b384

Report problem

Processing your request, Please wait....