Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

spa masaj

  • Listelenen: 8 Mart 2015 16:16

Tanıtım:

Spa Nasıl Uygulanır?

Spa bugün çok çeşit yöntemle uygulanır.  Genel olarak gruplandırılırsa 6 farklı yöntem ortaya çıkıyor. Bunları sırasıyla verirsek:

Buhar Hamamı: Su buharı ile vücudun rahatlaması için yapılan spa şeklidir. Burada amaç vücuttaki toksinlerin buhar yardımıyla atılması.

İsveç Masajı: Vücudun birçok bölgesine uygulanan masaja İsveç masajı denir. Bel, ayak ve kol kısımlarına genellikle yapılıyor.

Thalasso:  Bu yöntemde deniz suyu kullanılır. Deniz suyu ile yapılan bu işleme de thallasso deniyor.

Tuz Peeling:  Tuz parçacıkları ile yapılan spa masaj yöntemidir. Burada dikkat edilmesi gereken bu tuz parçacıkları büyük olur. Bu yöntem sayesinde ise, vücuttaki ölü hücreler dışarı atılıyor.

Aromaterapi: Çiçekler ile yapılan terapiye denir. Birden fazla çiçek türü ile yapılan bu terapi insan vücudunu rahatlatıyor.

Fango: Çamur banyosu ile yapılan spa işlemine fango denir. Fango’nun faydası ise kan dolaşımını hızlandırmasıdır.

Spa’nın Yararları

Spanın öncelikli faydası kan dolaşımını hızlandırması ve böylece vücudun rahat beslenmesini sağlamasıdır. Ölü hücreleri dışarı attığı gibi ciltte oluşan leke ve problemleri yok eder. Sindirim sistemine de oldukça faydası vardır. Kilo vermeye de oldukça önemli etkisi bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre romatizmaya önemli ölçüde yararı olduğu bilinir. Stresi atar, eklem rahatsızlarına iyi gelir.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....