Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Masaj Salonu Tavsiye

  • Street: 4 cadde Çankaya
  • City: Ankara
  • Country: Turkey
  • Listelenen: 5 Mayıs 2015 01:26
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Masaj Salonu Seçerken Dikkatli Olun

Masaj rahatlama ve tedavi yöntemidir. Binlerce yıldır süregelen uygulama, günümüzde özel olara dizayn edilmiş masaj salonlarında uygulanmaya devam ediyor.

Tarihte ilk masaj uygulamasına İ.Ö. 3000 yıllarında Çin ve Hindistan’da rastlanıyor. O yıllarda sadece dokunma olarak var olan masaj günümüzde yeni ve modern yöntemler geliştirilerek daha etkili bir tedavi yöntemi haline geldi.

Eski Yunan hekimleri tarafından da kullanılan yöntem o günden bugüne kadar önemli bir gevşeme, rahatlamak ve tedavi yöntemi olarak kullanılagelmiştir. Masajın önemli bir tedavi yöntemi olarak kullanılması ise yüzyıllara dayanır.

Baş ağrısından kas tutulmalarına, kabızlıktan adet sancılarına kadar birçok hastalığın tedavi edilmesinde yardımcı tedavi yöntemi olarak halen kullanılmaya devam ediliyor. Özellikle spor yaralanmaları masaj yöntemi ile tedavi ediliyor ve başarılı sonuçlar alınıyor. Eski tarihlerde sporcular yağ ile ovularak maça hazırlanırdı. Günümüzde de spor karşılaşmalarında ortaya çıkan sorunlarda ilk başvurulan şey masaj olmaktadır.

Bizim kültürümüzde de masajın önemli bir yeri vardır. Günümüzde birçok insan birbirine  masaj salonu tavsiye ederek bu etkili rahatlama yönteminin faydalarını paylaşıyorlar. Türklerin önemli bir geleneği olan hamam kültürü aslında masajın temellerini oluşturur. Nasıl ki geçmişte hamam tavsiye ediliyorsa günümüzde de masaj salonu tavsiye ediliyor. Aslında temel olarak hamam kültürü ile masaj kültürü birbirine benzer. Hamama rahatlamak ve gevşemek için giden insanlar masaj salonuna da aynı amaçla gider.

Hamamda keseleme, kol ve bacak germe, darbeleme teknikleri uygulanır. Masaj salonlarında da sizi zorlamayacak masaj teknikleri uygulanır. Masajın kökeni aslında Avrupa değildir. Avrupalılar tüm güzel şeylerde olduğu gibi masaj tekniklerinde de Doğu kültürünün etkisi altında kalmış, bu teknikleri kendilerine uyarlayarak kullanmışlardır. Masajda aslında hamam kültürü ile birlikte ortaya çıkan ve Batılıların dikkatini çeken bir yöntemdir. Masajda kullanılan öfleraj, petrisaj, friksiyon, perküsyon, vibrasyon gibi masaj hareketleri eski zamanlardan beri kullanıla gelmiş, günümüzde geliştirilerek daha geniş kapsamlı kullanılmaya başlanmıştır. Bilinen en eski masaj tekniği klasik masajdır. Klasik Masaj tekniğinin temelini saymış olduğumuz bu masaj manuplasyon teknikleri oluşturur.

Masaj Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Seçeceğiniz masaj salonunun, temiz ve hijyenik olmasına dikkat edin.Masaj hizmetinin, profesyonel kişiler tarafından verildiğinden emin olun.Tüm masaj tekniklerini bilip bilmediklerini sorgulayın. Evinizdeki rahatlığı sunup sunmadığını inceleyin. Sertifikalı ve izin belgeli olup olmadığına dikkat edin. Rahatsızlığınızı belirtin ve size hangi masaj tekniğinin uygulanacağını sorgulayın.

Listing ID: 7275547f0f9c52ec

Report problem

Processing your request, Please wait....