Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

En İyi Masaj Salonu

  • Street: meşrutiyet caddesi
  • City: Kızılay / Ankara
  • Country: Turkey
  • Zip/Postal Code: 06480
  • Listelenen: 16 Mayıs 2015 19:02
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Masaj Nedir, Masaj Salonunun Özellikleri Nelerdir?

Masaj, Arapça dokunma anlamına gelen mass kelimesinden türetilmiş bir kelimedir. Çoğu zaman dinlenme amacıyla yapılan masajın sinir sisteminden dolaşıma, kas dokusundan lenflere kadar birçok faydası vardır.

Deri, derialtı dokusu, lenfler, sinir sistemi, kas dokusu, metabolizma ve dolaşım sisteminin sistematik hareketlerle canlanması ve dinlenmesi için uygulanan masaj, metabolizmanın sinirsel ve mekanik yolla tedavi edilmesini sağlar.

Masajda amaç çeşitli hareketlerle bölgesel kan dolaşımını artırmak ve dokuya daha fazla kan gelmesini sağlamaktır.

Masaj bir keyif değil tıbbi bir ihtiyaçtır. Bu nedenle masaj için en iyi masaj salonu tercih edilmeli, uygulama profesyonel masözler tarafından yapılmalıdır. Gelişigüzel yapılan ovma ve darbeleme hareketleri fayda getirmekten ziyade kaslara, sinir hücrelerine, lenf sistemine zarar verebilir. Bu nedenle mekan seçiminde özenli olmalı, doğru masaj salonlarını tercih etmelidir.

Masaj Neden Gereklidir

Masaj, hasta veya yorgun bir organın iyileştirilmesi sürecinde başvurulan bir yöntemdir. Çoğumuz spor yaptığımızda ya da yorgun olduğumuzda kaslarımızdaki gerginliğin ve rahatsızlığın farkına varırız. Şunu kabul etmek gerekir ki, masaj sadece yorgunluk ya da gerginlik nedeniyle ihtiyaç duyulan bir faaliyet değildir.

Hastalara, yatalak hastalara, organlarını kullanmakta zorluk çekenlere de masaj uygulanır. Mekanik hareketler kan dolaşımını hızlandırırken, kasların çalışmasına ve dinlenmesine yardımcı olur. Masaja olan ilginin artması ve tıbta yardımcı tedavi olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte ülkemizde de masaj yaptırılacak mekanlarda ciddi bir artış oldu. Bugün pek çok spor merkezinde, spor salonlarında, özel kliniklerde ve masaj salonlarında uzman ekipler tarafından masaj uygulaması yapılıyor.

Masaj yaptırmak için seçilen mekanın uygun koşullara sahip olması çok önemlidir. Zira, masajın bir yardımcı tedavi yöntemi olduğu unutulmamalı, en iyi masaj salonu tercih edilmelidir.

Masaj herkes tarafından ihtiyaç duyulan bir tedavi yöntemidir. Kaslarımızda meydana gelen gerginlik ve gerilimlerin kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayan masajda önemli olan doğru ve etkili tekniklerin kullanılmasıdır. Masajın tarihi çok eskilere dayanır. Bilinen en eski tedavi yöntemidir dersek abartmamış oluruz. Çünkü insanoğlu ilk çağlardan beri masaj yaparak rahatlamaya çalışır. Uykudan uyandığımızda vücudumuzun gerilmesi ve esnememiz dahi kasların dinlenmesi için yapılan bir masaj türüdür. Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde yardımcı unsur olarak kullanılan masaj, yara dokuların iyileştirilmesinde, kas iltihabi, tendon iltihabı, uykusuzluk, nevrasteni, kas tutulmaları, kas yaralanmaları, migren, gerilim tipi baş ağrıları, kabızlık, adet sancıları gibi pek çok alanda etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Masajın ilk etkisi sıcaklık artışı olarak kendini gösterir. Masaj uygulanan bölgede meydana gelen ısı artışı kan dolaşımının artması ile alakalıdır. Masaj hareketleri ile meydana gelen ısı artışı kan dolaşımının hızlandığını gösterir. Masajın bir diğer etkisi ise hormonlar üzerinde gerçekleşir. Belirli bölgelere yapılan bası sonucu bazı hormonların salınımı hızlanır.

İster evde ister spor salonunda isterseniz masaj salonunda yaptırın, masaj için profesyonel kişiliri tercih edin. Masaj gelişigüzel yapılacak bir uygulama değildir. Teknik ve bilgi gerektiren bir uygulamadır. Bu nedenle masaj salonu seçerken bu konuları göz ardı etmeyin. Teknik bilgiye ve donanıma sahip, uygun ekipmanlarla hizmet veren salonlarda kendinizi daha rahat ve huzurlu hissedersiniz. Uzman kişilerce yapılan masaj sonunda kendinizi güvende hissettiğiniz gibi fiziksel ve ruhsal yorgunluğunuzdan kurtulma şansı yakalarsınız.

Listing ID: 10955576777386ee

Report problem

Processing your request, Please wait....